0

GUS telefon

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2019-06-04 02:27:01
  • Data modyfikacji: 2022-08-01 10:51:49
GUS telefon

Telefon udostępniony przez Główny Urząd Statystyczny. GUS telefon dostępny dla zainteresowanych na stronie internetowej. Kontakt do GUS przez telefon dla obywateli.

Rozwinięciem skrótu GUS jest Główny Urząd Statystyczny. Jest to urząd, który zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem informacji o charakterze statystycznym z różnych dziedzin życia publicznego. Dzięki tym danym można przeanalizować wszystkie procesy zachodzące w społeczeństwie. Siedziba Głównego Urzędu Statystycznego znajduje się w Warszawie przy alei Niepodległości 208. Urząd Statystyczny pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:15 do 16:15. Chcąc skontaktować się z GUS, można zadzwonić na numer telefonu kancelarii GUS. Telefon GUS do kancelarii to: +48 22 608 30 00. Oprócz tego numeru możliwy jest kontakt przez formularz kontaktowy oraz telefon GUS na infolinię statystyczną.

Kontakt GUS

Istnieje możliwość zadania pytania do GUS oraz uzyskanie danych statystycznych. Na stronie internetowej GUS została dodana taka możliwość poprzez wypełnienie formularza kontaktowego. Zamówienia na dane oraz pytania można zadawać, wypełniając dokładnie formularz. Jest on dosyć obszerny i wymaga podania kilku kluczowych informacji. Pytania mogą dotyczyć takich zagadnień jak ceny, covid-19, ochrona zdrowia lub informacje o różnych działalnościach. Podstawowe wymagane informacje w formularzu to:

  • Nazwa zleceniodawcy
  • Imię i nazwisko
  • Adres e-mail
  • Temat zagadnienia
  • Cel otrzymanych informacji
  • Treść zapytania

Telefon GUS

Aby skontaktować się z infolinią statystyczną, należy wybrać odpowiedni numer telefonu. Telefon GUS do kontaktu dla klientów to: 22 279 99 99. Należy pamiętać o opłacie za połączenie, która jest zgodna z taryfą operatora dzwoniącego. Telefon GUS odbierają konsultanci dostępni w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Poza tymi godzinami telefon GUS działa jako automatyczny system informacji statystycznej. Zatem przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu działa system automatyczny, natomiast w odpowiednich godzinach można być przekierowanym na rozmowę z konsultantem. Istnieje również centralne informatorium statystyczne dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, które przyjmuje i obsługuje bezpośrednio interesantów.