Policja telefon

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2019-10-01 17:24:12
  • Data modyfikacji: 2022-07-20 16:24:15
Policja telefon

Aktualny numer telefonu do Policji. Sprawdź nowy telefon Policji po zmianie w 2021 roku. Kontakt telefoniczny z Komendą Główną Policji pod odpowiednim numerem telefonu.

Telefon Policja

Komenda Główna Policji umożliwia kontakt przez numer telefonu. Telefon Policja udostępnia na swojej stronie internetowej. Telefon Policja posiada nowy i jest nim numer do centralnej Komendy Głównej Policji: (47) 72 199 00. Do końca 2021 roku obowiązywał numer telefonu Policji (22) 62 102 51, który został wygaszony i nie jest obecnie w 2022 roku aktualny. Uruchomiony został także drugi numer telefonu Policji do kierowania skarg i wniosków: (47) 72 122 72. Na ten numer można kierować swoje obiekcje dotyczące działań i praktyk policji.

E-mail Policja

Polska policja na stronie internetowej udostępnia wiele adresów elektronicznych do różnych celów. Na przykład zamieszczone zostały adresy e-mail w sprawach cyberprzestępczości, informacji publicznej i rzecznika prasowego. Ogólny adres elektroniczny do wysyłania wiadomości jest udostępniony na stronie dla zainteresowanych. Adres e-mail do kontaktu to: [email protected]. Istnieje także opcja wysłania wiadomości poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą Komendy Głównej Policji.

Cyberprzestępczość

W celu informacji mogących być pomocne w sprawie zwalczania przestępczości online należy wysłać wiadomość na podany adres.     
E-mail: [email protected]

Informacja publiczna

Ten e-mail przeznaczony jest dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku z dostępem do informacji publicznej.     
E-mail: [email protected]

Rzecznik prasowy

Istnieje osobny e-mail dla dziennikarzy i redaktorów.     
E-mail: [email protected]

Kontakt Policja

W przypadku bycia świadkiem lub ofiarą przestępstwa należy kierować zawiadomienia bezpośrednio do najbliższej jednostki policji. Listę wszystkich jednostek wraz z ich adresami można znaleźć na stronie internetowej.

997 Policja

Nie można oczywiście zapomnieć o numerze 997, jednak działa on od 2018 roku inaczej. Przez długi czas numer 997 kojarzony był z Policją, gdyż po kontakcie z tym numerem, połączenie odbierane było przez dyżurnego Policji. Obecnie po wybraniu tego numeru, telefon zostanie odebrany przez operatora numerów alarmowych, który obsługuje numer 112. Po zebraniu wszystkich informacji operator przekazuje je dalej do odpowiednich służb, nie tylko Policji, ale także Pogotowia lub Straży Pożarnej gdy sytuacja tego wymaga.