0

ZUS telefon

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2019-07-31 06:28:15
  • Data modyfikacji: 2022-09-13 09:24:15
ZUS telefon

ZUS telefon - skontaktuj się w przypadku świadczeń emerytalnych. ZUS bezpłatna infolinia. Aktualny telefon do ZUS znajduję się na stronie. Skontaktuj się

ZUS kontakt

ZUS jest państwową jednostką organizacyjną posiadającą osobowość prawną realizującą zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych w Polsce. Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuję przepisy o ubezpieczeniach. Podstawowym działaniem ZUS jest zbieranie składek na ubezpieczenie społeczne, które jest gwarantowanym przez państwo świadczeniem z tytułu osiągnięcia odpowiedniego wieku emerytalnego, niezdolności do pracy, choroby lub urlopu macierzyńskiego.

Znajdujący się na oficjalnej stronie www zus pl telefon służy w celu kontaktu z urzędem i udzielaniu informacji dla osób fizycznych. Infolinia ZUS telefon obsługuję w dni robocze w godzinach 7:00 - 18:00 oraz poprzez automatyczny system informacji codziennie 24 godziny na dobę. Dostępny jest również formularz kontaktowy ZUS w celu zapytań ogólnych. Najlepszym sposobem na uzyskanie informacji będzie odwiedzenie placówki osobiście i rozmowa pracownikami urzędu.

Telefon ZUS

ZUS telefon obsługuję przez centrum obsługi klienta w godzinach odgórnie ustalonych i podanych powyżej. Telefon do ZUS służy w celu udzielenia informacji przez pracowników obsługi telefonicznej oraz pracowników placówki.

ZUS infolinia telefon 22 560 16 00

ZUS online kontakt

Aby uzyskać odpowiedzi na pytania ogólne, możliwe jest skorzystanie z formularza kontaktowego ZUS online. Dodatkowo ZUS udostępnia adres e-mail, na który mogą być kierowane pytania do pracowników placówki. Pytania na adres e-mail mogą mieć charakter ogólny, chociażby informacje z zakresu działalności ZUS. 

ZUS adres e-mail: [email protected]

ZUS dane adresowe

Aby skontaktować się osobiście, jest możliwość odwiedzić placówkę osobiście. ZUS swoje oddziały mieści na terenie całej polski. Dane adresowe ZUS oraz poszczególnych placówek w okolicy znajdują się na oficjalnej stronie. 

Adres Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:
ul. Szamocka 3, 5
01-748 Warszawa