0

Antyprzemocowa linia pomocy SEXED.PL telefon. Anne Ciudas nawiązuje współpracę z Vogue Polska.

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2020-01-16 05:22:11
  • Data modyfikacji: 2022-06-24 13:47:02
Antyprzemocowa linia pomocy SEXED.PL telefon

Bezpłatne wsparcie na infolinii Sexted.pl. Infolinia pomocy dla ofiar przemocy seksualnej.

Sexted.pl infolinia

Sexed.pl uruchomił nową infolinię dla ofiar przemocy domowej i molestowania. Numer to 720 720 020 i ma służyć wszystkim, którzy potrzebują pomocy. Infolinia powstała we współpracy z magazynem Vogue Polska, który zajmuje się tematyką praw kobiet. Prowadzi ją psycholog i seksuolog Anne Ciucias, która ma duże doświadczenie w tej dziedzinie. Ciucias mówi, że głównym celem tej inicjatywy jest podniesienie świadomości społecznej na temat różnych rodzajów przemocy: „Celem projektu jest pomoc ludziom w uświadomieniu sobie, że nie są sami w tej sytuacji, nie są odpowiedzialni za to, co ich spotkało i mogą znaleźć wsparcie za pośrednictwem Sexed.pl". Oprócz infolinii Sexed.pl uruchomił kampanię społeczną, która ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat różnych rodzajów przemocy.

Sexted.pl bezpłatne porady

Nowa infolinia będzie oferować bezpłatne porady psychologiczne dla osób, które doświadczyły przemocy domowej lub znęcania się, a także dla tych, które były świadkami takich czynów, ale nie interweniowały, ponieważ czuły się zastraszone lub bały się o własne bezpieczeństwo; usługa będzie dostępna również dla sprawców, którzy potrzebują pomocy psychologicznej, a także dla tych, którzy obserwują przemoc, ale nie interweniują, ponieważ czują się zastraszeni lub boją się o własne bezpieczeństwo.

Numer ten jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 do 21:00. Można zgłosić następujące problemy:

  • jeśli jesteś ofiarą przemocy i znęcania się, możesz zadzwonić na infolinię w celu uzyskania wsparcia i porady psychologicznej;
  • jeśli jesteś sprawcą przemocy, możesz zadzwonić pod numer interwencyjny, aby uzyskać pomoc w rozwiązywaniu problemów psychologicznych;
  • jeśli jesteś obserwatorem przemocy, możesz zadzwonić pod numer infolinii, aby zgłosić incydent.

Rozumiemy, że dla wielu osób koszt wykonania połączenia może być zaporowy. Dlatego chcemy Cię poinformować, że infolinia działa według taryfy operatora i osoba dzwoniąca nie ponosi żadnych kosztów za wykonanie połączenia.

Antyprzemocowa linia pomocy

 Jeśli doświadczasz przemocy, skontaktuj się z infolinią antyprzemocową SEXED.PL. Numer infolinii działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 20:00. Warto wiedzieć, że połączenie jest płatne, jednak są to jedyne koszty, jakie ponosi osoba dzwoniąca. Koszty za połączenie są zgodne z taryfą operatora.