0

Telefon dla osób z depresją

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2019-10-07 11:44:15
  • Data modyfikacji: 2022-07-20 10:44:05
Telefon dla osób z depresją

Kontakt telefoniczny ze specjalistami dla potrzebujących pomocy. Telefon dla osób z depresją dostępny na stronie internetowej. Darmowa porada psychiatryczna przez telefon w trudnych okresach życia.

Kontakt dla osób z depresją

Depresja jest zespołem objawów i zaburzeń emocjonalnych. Do najczęstszych objawów depresji zaliczyć można zaburzenia nastroju, napady lękowe, osłabienie organizmu, problemy z koncentracją, wahania wagi oraz wszelakie zaburzenia somatyczne często różne u ludzi. Niektórzy ludzie mogą mieć zaburzenia trawienia, inni problemy ze snem, bóle mięśni, częste bóle głowy. Wszystkie te objawy prowadzą do negatywnego nastawienia do życia, spadku motywacji, niskiej samooceny własnej wartości, a w konsekwencji prowadzić w końcu mogą do bardzo niebezpiecznych sytuacji jak myśli samobójcze. W przypadku wystąpienia takich objawów warto ich nie ignorować tylko jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalisty, który będzie w stanie zdiagnozować depresję. Istnieje specjalna infolinia. Telefon dla osób z depresją dostępny jest pod odpowiednim numerem telefonu.

Osoby z depresją telefon

Głównym telefonem dla osób z depresją jest Linia Wsparcia dostępna pod numerem telefonu: 800 70 2222. Telefon dla osób z depresją jest czynny każdego dnia tygodnia całodobowo. Dzwoniąc na podany numer, zainteresowani nie płacą żadnych opłat. Linia telefoniczna jest darmowa dla dzwoniących. Na telefony odpowiadają psycholodzy Fundacji ITAKA. Telefon na linię wsparcia może być kluczowy i wytłumaczyć osobie potrzebującej, na czym to wszystko polega. Na stronie internetowej udostępniony został także Antydepresyjny Telefon Zaufania dostępny pod numerem telefonu: (22) 484 88 01.

Osoby z depresją telefon

Należy pamiętać, że kontakt telefoniczny nie będzie w stanie zastąpić wizyty w gabinecie, ale może być kluczowym pierwszym krokiem do działania. Istnieje specjalny numer telefonu dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Poradnia telefoniczna dostępna jest pod numerem: 116 123. Kolejnym numerem telefonu jest pomoc dla osób niepełnoletnich. Tak zwany telefon zaufania dla dzieci pod numerem 116 111 jest numerem bezpłatnym. Telefon ten jest dostępny codziennie w godzinach od 12:00 do 22:00. Kontakt pod tym numerem może być kluczowy w pomocy dziecku, które przeżywa kryzys emocjonalny. Często taki kontakt w sprawie depresji jest pierwszym razem poruszenia tego tematu przez dziecko. Może się ono wstydzić porozmawiać o tym z rodzicami, a sami rodzice nie zauważają problemu.