Telefon pogotowia ratunkowego

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2018-07-28 18:22:55
  • Data modyfikacji: 2023-01-25 11:52:18
Telefon pogotowia ratunkowego

Sprawdź aktualne ogólnopolskie numery pogotowia ratunkowego dostępne na poniższej stronie. Dzięki telefonowi pogotowia ratunkowego możliwe jest zgłoszenie wypadku lub innego incydentu zagrażającego życiu, lub zdrowiu człowieka. Nie zwlekaj i w razie niebezpiecznej sytuacji powiadom służby poprzez telefon pogotowia ratunkowego.

Co to jest pogotowie ratunkowe?

Pogotowie ratunkowe jest to jednostka organizacyjna w systemie opieki zdrowotnej. Pogotowie ratunkowe oferuje obywatelom usługi medyczne w głównej mierze poprzez niesienie medycznych czynności ratunkowych między innymi w ramach ratownictwa medycznego, lub też prowadząc ambulatoria oraz transport chorych.

Kontakt pogotowia ratunkowego

Jedynym możliwym sposobem na kontakt z dyspozytorami jest skorzystanie z telefonu pogotowia ratunkowego. Poprzez telefoniczny kontakt osoby mają możliwość zgłoszenia sytuacji wymagających interwencji ekipy medycznej. Dlatego osoby będące świadkami poważnej kolizji czy też innego incydentu powinny bez wahania skorzystać z telefonu pogotowia ratunkowego. Dzięki szybkiej interwencji lekarzy wzrastają szanse na powodzenie akcji ratowniczej. Jednym z telefonów pogotowia ratunkowego działającym na terenie Polski jest krajowy numer 999. Za jego pośrednictwem osoby mają możliwość na kontakt z dyspozytorami Centrum Powiadamiania Ratunkowego i poinformowania ich o zaistniałym incydencie. Wykwalifikowani pracownicy na pewno przyjmą zgłoszenie i podejmą odpowiednie kroki.

Telefon pogotowia ratunkowego: 999

Telefon pogotowia ratunkowego

Osoby mogą skorzystać także z drugiego telefonu pogotowia ratunkowego dostępnego pod numerem 112. Jest to kontakt, za którego pośrednictwem można skontaktować się z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Dzięki czemu nie trzeba znać bezpośredniego telefonu pogotowia ratunkowego kraju, w którym osoby akurat przebywają. Więc w przypadkach natychmiastowej potrzeby lekarskiej warto skorzystać z dostępnego numeru kontaktowego.

Telefon pogotowia ratunkowego: 112