0

Telefon Dermatologiczny

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2018-10-16 13:10:38
  • Data modyfikacji: 2022-08-16 14:06:57
Telefon Dermatologiczny

Kontakt do dermatologa dla pacjentów. Uzyskaj pomoc, dzwoniąc na infolinię telefoniczną. Telefon w sprawie konsultacji dermatologicznej dostępny dla pacjentów.

Czym zajmuje się dermatolog?

Jest to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami skóry oraz jej przydatkami takimi jak włosy i paznokcie. Do zakresu badań dermatologii należą także choroby ogólnoustrojowe objawiające się zmianami na skórze. Lekarz medycyny, który specjalizuje się w tych chorobach, to dermatolog. Skóra, będąc naszą barierą chroniącą od czynników zewnętrznych, narażona jest na ciągły kontakt z drobnoustrojami i narażona jest na choroby. Objawy chorób dermatologicznych są często widoczne na skórze i łatwe do zaobserwowania. Warto skontaktować się wtedy z lekarzem dermatologiem, w celu skonsultowania się w sprawie powstałych objawów.

Kontakt dermatolog

Obecnie bardzo przydatną opcją jest możliwość uzyskania pomocy dermatologicznej online. Wystarczy skorzystać z telefonu dermatologicznego udostępnionego dla pacjentów. Rozpoznanie wielu chorób możliwe jest poprzez dokładnie opisanie zmiany skórnej, przedstawieniu objawów lub na przykład za pomocą dostarczonego zdjęcia zmiany skórnej dla lekarza. Możliwe jest następnie uzyskanie e-recepty na leki od lekarza. Nie należy bagatelizować żadnych zmian powstałych na skórze. Nawet pomoc przez telefon dermatologiczny może okazać się bardzo pomocna w zdiagnozowaniu i leczeniu choroby.

Coraz bardziej powszechne staje się korzystanie z pomocy lekarza za pomocą internetu lub telefonu. Jest to bardzo wygodna forma kontaktu oraz bardzo szybka. Telefon dermatologiczny dostępny jest dla każdego, kto potrzebuje takiej pomocy. Połączenia odbierane są przez lekarzy dermatologów, którzy są w stanie zapewnić pacjentom profesjonalną pomoc i podać diagnozę. Dzwoniąc na telefon dermatologiczny, możliwe jest również uzyskanie recepty online na leki lub maści.

Dermatolog skierowanie

Oczywiście dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wizyty w gabinecie lekarskim. Do dermatologa konieczne jest uzyskanie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, zatem w pierwszej kolejności należy udać się po odpowiednie skierowanie. W przypadku wizyty prywatnej takie skierowanie nie jest konieczne, jednak należy liczyć się z kosztem za wizytę, która może wahać się w granicach 100 zł – 150 zł. Podczas takiej wizyty lekarz dermatolog ma możliwość zobaczenia na własne oczy powstałych zmian na skórze i ocenienia ich. Po badaniu możliwe jest uzyskanie natychmiastowej diagnozy i zaproponowane jest konkretne leczenie choroby.