0

Telefon profil zaufany

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2019-11-05 03:34:38
  • Data modyfikacji: 2022-07-18 09:59:34
Telefon profil zaufany

Numer telefonu w sprawie związanej z profilem zaufanym znajduje się na stronie infolinii. Dane kontaktowe oraz metodologia zakładania profilu zaufanego dostępne na stronie.

Profil zaufany kontakt

Profil zaufany inaczej podpis elektroniczny to bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości obywatela Polski w elektronicznych systemach administracji. Stanowi alternatywę dla płatnego podpisu kwalifikowanego. Przyrównując serwis obywatel.gov.pl do bramy e-administracji, dzięki której możliwe jest wnoszenie do urzędów podań, wniosków, skarg, opłat i deklaracji drogą elektroniczną bez osobistej wizyty w urzędzie, sam profil zaufany należałoby przyrównać do osobistego klucza, który umożliwia każdemu obywatelowi korzystanie z udostępnianych e-usług. Korzystanie z profilu zaufanego jest gwarancją z rzetelności danych. Wszystkie dane są indywidualne i przypisane do obywatela. Zakładanie profilu zaufanego jest bardzo proste, wystarczy udać się do odpowiedniej instytucji państwowej i przy pomocy urzędnika go założyć, dostępna jest metoda online poprzez bank, która jest najszybszą i najłatwiejszą oferowaną metodą.

W przypadku wątpliwości dotyczącej zakładania profilu zaufanego dostępny jest adres elektronicznej poczty internetowej pz‑[email protected]. Oprócz dostępnego adresu e-mail możliwy jest kontakt poprzez telefon.

Infolinia Profil zaufany

Dzięki dostępowi do infolinii możliwy jest kontakt telefoniczny dla użytkowników elektronicznej platformy ePUAP. Wystarczy wykonać połączenie na podany numer telefonu +48 42 253 54 50. Biuro Obsługi Klienta dotyczące profilu zaufanego dostępny jest w wyznaczonych do tego godzinach od poniedziałku do piątku od w godzinach od 7:00 do 18:00, w weekendy oraz dni wolne od pracy konsultanci nie odbierają przychodzących połączeń telefonicznych.

Profil Zaufany telefon: +48 42 253 54 50