Brak prądu telefon

  • Kategoria: operatorzy

  • Data publikacji: 2019-08-13 07:14:02
  • Data modyfikacji: 2022-09-06 16:49:37
Brak prądu telefon

Gdzie dzwonić w przypadku wystąpienia awarii prądu? Przerwy w dostawie prądu. Zgłoś awarię prądu, dzwoniąc na telefon PGE, telefon Enea, telefon Energa lub telefon Tauron?

Brak prądu przyczyna

Na pewno każdy doświadczył chociaż raz sytuacji, w której powstała przerwa w dostawie prądu. Przyczyny braku prądu są różne. Od awarii w domu, awarii sieci, po planowane prace, na czas których energia jest wyłączana. Istnieje szansa, że brak prądu został zaplanowany i widnieje gdzieś na klatce informacja o godzinach przerwy w dostawie prądu. Jeśli takowej nie ma, to warto sprawdzić, czy przyczyna problemu nie leży w mieszkaniu, sprawdzając bezpieczniki. Jeśli wszystko jest w porządku, a prądu nadal nie ma, warto sprawdzić, czy problem ten dotyczy również sąsiadów w mieszkaniach lub na ulicy. Aby zgłosić awarię, można skorzystać z telefonu do zgłaszania awarii.

Brak prądu telefon

W przypadku braku prądu w Polsce istnieje specjalny numer alarmowy, na który dzwoniąc, można zgłosić brak prądu w mieszkaniu. Alarmowy telefon Pogotowia Elektrycznego służy do zgłaszania wadliwej instalacji elektrycznej i działa on 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Połączenia należy kierować na numer: 991. Na ten numer można dzwonić niezależnie od dostawcy prądu, gdyż pamiętać trzeba, że w Polsce istnieje 4 dostawców prądu w różnych częściach Polski.

Dostawcy prądu

Pamiętać należy, że w Polsce istnieje 4 dostawców prądu. Każdy z nich operuje w innych częściach Polski. Firma PGE, czyli Polska Grupa Energetyczna obsługuje cały wschód Polski od województwa podkarpackiego do województwa podlaskiego. Południe Polski obsługiwane jest przez Tauron Polska. Istnieją jeszcze dwie firmy, a mianowicie Enea obsługująca zachód Polski oraz Energa obsługująca północ i część centralnej Polski. Przed chęcią kontaktu warto sprawdzić, kim jest dostawca prądu w regionie.

PGE brak prądu

PGE obsługuje całą wschodnią część Polski, a telefon PGE dla zainteresowanych to: 422 222 222. Brak prądu PGE może być jednym z powodów chęci wykonania połączenia do Centrum Obsługi Klienta PGE.

Tauron brak prądu

W przypadku braku prądu w miejscu, gdzie operatorem sieci energetycznej jest Tauron należy dzwonić na telefon Tauron. Awarie i inne problemy można zgłaszać pod numerem: 32 606 0 606. Informacje w przypadku gdy nastąpił brak prądu Tauron udziela pod telefonem w dni robocze w godzinach od 7:00 do 19:00.

Energa brak prądu

Firma posiada swój telefon Energa służący do kontaktu w sprawach braku prądu i są to numery: 801 404 404 lub +48 58 767 43 50. Brak prądu Energa może nastąpić w różnych okolicznościach, a wszelkie informacje na ten temat firma udziela pod telefonem w dni robocze w godzinach od 8:00 do 20:00.

Enea brak prądu

Obszar Polski obsługiwany przez Enea może doświadczyć sytuacji gdy nastąpi brak prądu Enea. W takich okolicznościach klienci mogą dzwonić na telefon Enea w celu uzyskania wszelkich informacji o powstałych awariach i problemach. Jest to numer: 611 111 111. Połączenia odbierane są w dni robocze od 7:00 do 19:00.