Telefon dla chorych na Parkinsona

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2019-04-18 16:59:26
  • Data modyfikacji: 2022-07-11 16:48:50
Telefon dla chorych na Parkinsona

Polski telefon dla osób chorych na Parkinsona. Otrzymaj wsparcie oraz informacje o chorobie od wykwalifikowanych konsultantów pod numerem telefonu 500 990 363

Co to choroba Parkinsona?

Choroba Parkinsona została rozpoznana oraz opisana po raz pierwszy w 1817 roku przez lekarza Jamesa Parkinsona. Jest to zbiór objawów ośrodkowego układu nerwowego, które powoduje niszczenie komórek nerwowych wydzielających dopaminę, co w efekcie skutkuje pojawieniem się objawów takich jak osłabienie oraz objawy związane z mięśniami takie jak ich drżenie, sztywność i ogólne spowolnienie organizmu. Zapadalność na tę chorobę rośnie wraz z wiekiem, ale najczęściej pojawia się głównie w przedziale wieku od 40 do 60 roku życia.

Numer telefonu dla osób chorych na Parkinsona

Infolinia dla osób chorych na Parkinsona jest ogólnodostępna. Telefon dla chorych na Parkinsona: 500 990 363. Jest ona otwarta w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00. Z koncepcją projektu wyszła Fundacja Chorób Mózgu. Telefony od zainteresowanych odbierają odpowiednio wykwalifikowani konsultanci specjalizujący się w chorobie Parkinsona, od których można dowiedzieć się najpotrzebniejszych informacji dotyczących choroby takich jak początkowe objawy, a także tych pojawiających się w późniejszym stadium choroby. Konsultanci tłumaczą i opisują także wszystkie możliwe dla chorych sposoby leczenia.

Choroba Parkinsona telefon: 500 990 363

Pod ten numer telefonu dla osób chorych na Parkinsona mogą dzwonić nie tylko chorzy, ale także ich najbliższa rodzina i bliscy poszukujący informacji na temat schorzenia. Z telefonu skorzystać mogą także opiekunowie osób chorych na Parkinsona w celu zaczerpnięcia informacji o tym jak odpowiednio pomagać i opiekować się takimi chorymi.

Początkowe objawy choroby Parkinsona

Jak w wielu przypadkach chorób jej wczesne rozpoznanie oraz rozpoczęcie leczenia na wczesnym jej stadium może znacznie przyczynić się do spowolnienia jej postępowania. Z tego powodu warto skontaktować się z lekarzem, korzystając z numeru telefonu: 500 990 363 dla osób chorych na Parkinsona. Dzięki temu można skonsultować objawy z kompetentną do tego osobą i dowiedzieć się, czy mogą one świadczyć o chorobie. Jedne z podstawowych objawów to zmiany nastroju, osłabienie, zaburzenia snu i koncentracji czy chociażby nawet problemy z utrzymaniem równowagi i w konsekwencji zaburzenia chodzenia.