Ekuz telefon

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2020-01-13 10:26:13
  • Data modyfikacji: 2022-07-29 16:46:06
Ekuz telefon

Kontakt telefoniczny w sprawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Aktualny numer do konsultantów telefonicznych Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego kontakt

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest to unijny dokument działający we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Osoba, która posiada Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, jest uprawniona do bezpłatnej pomocy lekarskiej na terenie każdego kraju Unii Europejskiej. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego może być przyznana dla jednej osoby.

Kiedy można skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego można skorzystać jedynie w sytuacjach, gdy leczenie pacjenta jest niezbędne i nieplanowane. Warto jednak pamiętać o tym, że leczenie takie odbywa się na takich samych zasadach, jak dla obywateli zamieszkujących dany kraj oraz możliwe jest jedynie w ramach publicznej opieki zdrowotnej.

Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Aby uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, należy w pierwszej kolejności złożyć wniosek. Można zrobić to osobiście, poprzez pocztę elektroniczną, ePUAP, IKP lub pocztą listowną. Wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego trwa zwykle około od 3 do 5 dni roboczych.

Ile kosztuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego jest całkowicie darmowe. Każdy, kto w Polsce ma wykupione ubezpieczenie lub ma prawo do leczenia na NFZ, uprawniony jest do posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego telefon

Aby uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z kartą, należy zadzwonić na telefon Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, który działa pod numerem kontaktowym 800 190 590. Konsultanci, którzy obsługują połączenia przychodzące na telefon Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, starają się odpowiadać jak najlepiej na zadawane pytania. Warto jest zadzwonić na telefon Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, by szybko uzyskać potrzebną pomoc.

Telefon: 800 190 590