0

Telefon lekarski

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2019-06-01 01:13:01
  • Data modyfikacji: 2022-07-20 13:05:52
Telefon lekarski

Uzyskaj pomoc lekarską dostępną całodobowo. Telefon lekarski dostępny dla potrzebujących 24h/dobę. Infolinia telefoniczna NFZ zapewnia pomoc lekarską pod odpowiednim numerem telefonu.

Pomoc lekarska telefon

W przypadku problemów ze zdrowiem przydatny może okazać się numer telefonu lekarskiego powstały z inicjatywy Narodowego Funduszu Zdrowia. W dni takie jak święta lub w godzinach nocnych dostęp do opieki medycznej może okazać się problematyczny, zatem warte jest skorzystanie z podanego na stronie internetowej numeru i zadzwonienie na telefon lekarski. W porze nocnej możliwe jest otrzymanie pomocy, dzwoniąc na numer telefonu: 800 137 200 czynny w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego. Na infolinii telefonicznej uzyskać można poradę od specjalistów w przypadku problemów ze zdrowiem. W przypadku drobnych problemów telefon lekarski może okazać się przydatny, jednak pamiętać należy, że w poważniejszych przypadkach trzeba skorzystać z numeru pogotowia ratunkowego.

Lekarski telefon

Lekarski telefon jest przydatny, gdyż istnieje możliwość oprócz zwykłej porady lekarskiej otrzymania recepty lub skierowania do konkretnego specjalisty. Warto zatem skorzystać z telefonu do porady lekarskiej.

Połączenia na telefon lekarski: 800 137 200 odbierane są przez pielęgniarki, które początkowo przeprowadzają krótki wywiad w sprawie problemu. Aby uzyskać pomoc, konieczne jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego. Pielęgniarki po uzyskaniu podstawowych danych o pacjencie sprawdzają, czy posiada on aktualne ubezpieczenie. Telefon lekarski dostępny jest w godzinach nocnych od 18:00 do 8:00 następnego dnia, natomiast w dzień dostępność placówek i transportu do nich jest łatwiejszy, zatem warto wybrać się do placówek opieki medycznej lub skorzystać z internetowej porady.

Telefon telefon: 800 137 200