0

NFZ telefon

  • Kategoria: zdrowie i uroda

  • Data publikacji: 2019-09-20 07:47:05
  • Data modyfikacji: 2022-08-24 12:51:41
NFZ telefon

Skontaktuj się z placówką NFZ. Telefon NFZ został udostępniony na stronie internetowej dla zainteresowanych. Uzyskaj pomoc na infolinii telefonicznej NFZ.

Co to jest NFZ?

Rozwinięciem skrótu NFZ jest Narodowy Fundusz Zdrowia. NFZ to instytucja publiczna, która zarządza płaconymi składkami przez Polaków na ubezpieczenia zdrowotne. NFZ nie posiada swoich placówek, ale podpisuje umowy z wieloma szpitalami i przychodniami, dzięki czemu w tych placówkach osoby płacące składki na ubezpieczenie zdrowotne mogą uzyskać pomoc lekarską. NFZ posiada 1 oddział w każdym mieście wojewódzkim, co daje w sumie liczbę 16 placówek.

Kontakt NFZ

Na NFZ istnieje specjalny czat online, na którym istnieje możliwość rozmowy z konsultantem Telefonicznej Informacji Pacjenta. Oprócz tego zainteresowani mają możliwość wideorozmowy z konsultantem. Wszelkiego rodzaju pytania można kierować na specjalny adres e-mail NFZ i jest to: [email protected]. NFZ umożliwia kontakt przede wszystkim telefonicznie.

Telefon NFZ

Do Centrali NFZ istnieje bardzo dużo numerów telefonów. Są one przeznaczone do kontaktu z konkretnymi działami NFZ oraz departamentami NFZ.

Do NFZ istnieje infolinia na Telefoniczną Informację Pacjenta, która działa przez 24 godziny na dobę oraz przez 7 dni w tygodniu. Istnieją dwa telefony NFZ w zależności od miejsca wykonywania połączenia. Telefon NFZ do kontaktu to: 800 190 590. W przypadku wykonywania połączenia zza granicy należy je kierować na telefon NFZ: +48 22 125 66 00. Pamiętać trzeba o kosztach połączenia, które są zgodne z taryfą operatora. Na infolinii można zadawać pytania o tym jak wygląda nocna opieka zdrowotna, najbliższe placówki szpitalne, otwarte apteki oraz informacje o lekach.

Oddziały NFZ

Na stronie internetowej NFZ pod odpowiednią zakładką znajdują się podane oddziały wojewódzkie NFZ. Udostępnione zostały ich dokładne dane adresowe oraz telefon NFZ, dzięki któremu zainteresowani mają możliwość kontaktu bezpośredniego do danego urzędu.

Media NFZ

Dla mediów zostały udostępnione specjalne dane kontaktowe, w tym telefon NFZ oraz adres e-mail. Jest to specjalny kontakt do Rzecznika Prasowego Centrali NFZ. Z danych tych mogą korzystać jedynie dziennikarzy. W innym przypadku odpowiedzi nie będą wysyłane. Telefon NFZ dla mediów to: 22 572 61 11. E-mail NFZ dla dziennikarzy to: [email protected].