0

Telefon Ortopedyczny

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2019-07-29 10:36:13
  • Data modyfikacji: 2022-07-29 16:43:10
Telefon Ortopedyczny

Całodobowy kontakt telefoniczny z lekarzem ortopedą. Telefoniczna porada ortopedyczna dla pacjentów. Ortopedyczne konsultacje telefoniczne dostępne pod numerem na stronie.

Czym zajmuje się ortopeda?

Ortopeda jest to lekarz zajmujący się układem kostnym. Z lekarzem ortopedą należy się skontaktować, w przypadku zauważenia nieprawidłowej postawy lub wad wrodzonych. Nieleczone wady postawy bardzo ciężko jest usunąć lub załagodzić. Najszybszym sposobem, który pozwala na kontakt z ortopedą, jest skorzystanie z numeru prowadzącego na telefon do ortopedy.

Czy do ortopedy potrzeba skierowanie?

Przed darmową wizytą u lekarza ortopedy, konieczne będzie udanie się do lekarza rodzinnego po skierowanie. Warto też pamiętać o tym, że gdy decyduje się na wizytę u ortopedy na NFZ, czas oczekiwania jest bardzo długi, dlatego warto jest skontaktować się ze specjalistą poprzez telefon do ortopedy. Takie rozwiązanie pozwala na szybszy kontakt z ortopedą. Lekarz, aby złagodzić wady lub zminimalizować ich postępowanie, może przepisać odpowiednie ćwiczenia, leki lub udzielić zaleceń. Gdy ważna jest szybka wizyta u ortopedy, należy umówić się na wizytę prywatnie. W przypadku wizyty prywatnej, skierowanie od lekarza rodzinnego nie jest potrzebne.

Całodobowym sposobem, który pozwala na kontakt z ortopedą, jest telefon do ortopedy. Wystarczy skontaktować się z lekarzem specjalistą, wybierając poprawny numer na telefon ortopedyczny.

Kiedy iść do ortopedy?

Najczęściej do ortopedy kierowani są pacjenci, którzy posiadają wady postawy, skoliozę, płaskostopie, stany zapalne kości, choroby stawów, haluksy czy bóle kręgosłupa. Lekarze ortopedzi pomagają także pacjentom ze złamaniami lub zwichnięciami kości.

Ortopeda dziecięcy

Bardzo częsty kontakt z lekarzem ortopedą mają noworodki. Wizyta u ortopedy dziecięcego powinna być dla rodziców priorytetem. Konsultacja z ortopedą w młodym wieku może pozwolić na wczesne zdiagnozowanie dziecka pod względem wad rozwojowych postawy. Gdy problem u dziecka wykryje się wcześnie, można go wyleczyć niewielkimi nakładami pracy, przed tym jak wada zacznie postępować.

Czy od ortopedy można otrzymać zwolnienie lekarskie?

Gdy stan zdrowia pacjenta nie pozwala na uczęszczanie do pracy, ortopeda, tak samo jak każdy inny lekarz, ma prawo wystawić zwolnienie lekarskie. Ortopeda wypisuje także skierowania na hospitalizacje do szpitala. Jeżeli pilnie potrzebne jest zwolnienie z pracy z przyczyn ortopedycznych, można zadzwonić na telefon do ortopedy. Po wywiadzie przeprowadzonym przez telefon specjalista może podjąć decyzję o tym, czy konieczne jest zwolnienie z pracy z powodów zdrowotnych. Zaletą korzystania z telefonu do ortopedy jest to, że niepotrzebny jest kontakt osobisty z lekarzem. Wszelkie zwolnienia wystawiane poprzez telefon ortopedyczny są w formie elektronicznej.