Pocztex telefon

  • Kategoria: kurierzy

  • Data publikacji: 2019-03-02 13:33:07
  • Data modyfikacji: 2022-08-18 11:28:51
Pocztex telefon

Skontaktuj się z kurierem Poczty Polskiej. Telefon Pocztex do kuriera dostępny dla zainteresowanych chcących wysłać przesyłkę. Aktualne dane adresowe placówek oraz automatów Pocztex.

Co to jest Pocztex?

Pocztex to firma kurierska Poczty Polskiej. Przesyłki mogą być dostarczane do paczkomatów, punktów odbioru oraz bezpośrednio do drzwi. Na stronie internetowej przygotowany został specjalny kalkulator obliczający cenę nadania przesyłki na podstawie kilku podstawowych danych odnośnie paczki. Należy podać rodzaj wysyłki, wagę oraz rozmiary paczki. Na stronie śledzenie paczki online jest możliwe po odebraniu przez kuriera. Dzięki temu sprawdzić można aktualne miejsce przesyłki oraz termin, w którym trafiła ona do odbiorcy. W przypadku pytań odnośnie oferty kurierskiej Pocztex istnieje kilka możliwości kontaktu. Jednak przed wysłaniem zapytania warto skorzystać z przygotowanych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które znajdują się pod odpowiednią zakładką.

Telefon Pocztex

Jeśli zainteresowany nie znalazł odpowiedzi na pytanie w FAQ, istnieje możliwość skorzystania z telefonów Pocztex. Działają one jak infolinia telefoniczna do Biura Obsługi Klienta Pocztex. Połączenia odbierane są w odpowiednich godzinach. Połączenia wykonywane z telefonów stacjonarnych należy kierować na telefon Pocztex: 804 104 104. W przypadku, gdy zainteresowany dzwoni z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, powinno się dzwonić na telefon Pocztex: +48 43 842 0 842. Pamiętać należy o koszcie wykonywanego połączenia. W obu przypadkach jest on zgodny z taryfą operatora.

Zamówienie kuriera Pocztex

Pod odpowiednią zakładką na stronie internetowej Pocztex istnieje obszerny formularz kontaktowy służący zamówieniu kuriera po przesyłkę. Należy podać informacje takie jak dokładne dane nadawcy i odbiorcy oraz szczegółowe informacje na temat paczki.

Placówki Pocztex

Na stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka placówek pocztowych, sklepów takich jak Żabka oraz stacji Orlen, na których można nadać lub odebrać przesyłkę. Znaleźć można tam również Automat Pocztex. W celu znalezienia punktów należy podać miasto, w pobliżu którego zainteresowany chce je sprawdzić. Do każdej z placówek udostępniony został dokładny adres oraz informacje dotyczące godzin otwarcia. Niestety nie zostały podane dane kontaktowe w postaci adresu poczty elektronicznej ani telefon Pocztex.