0

Rzecznik Praw Konsumenta Telefon

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2018-10-09 02:22:34
  • Data modyfikacji: 2022-08-09 11:11:04
Rzecznik Praw Konsumenta Telefon

Aktualne dane kontaktowe do Rzecznika Praw Konsumenta UOKiK. Telefon UOKiK dostępny na stronie internetowej. Uzyskaj pomoc konsumencką od konsultantów Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK to skrót od Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jest organem administracji państwowej. Zajmuje się ochroną interesów konsumenta oraz wspieraniem tworzenia się konkurencji na rynku. W przypadku chęci uzyskania pomocy prawnej można skorzystać z udostępnionych form kontaktu dla klientów.

Telefon Rzecznik Praw Konsumenta

Dla konsumentów został udostępniony telefon Rzecznika Praw Konsumenta. Istnieją dwa numery na infolinię. Pierwszy telefon Rzecznika Praw Konsumenta to: 801 440 220. W przypadku, kiedy telefon jest zajęty, warto wybrać drugi numer telefonu: 222 66 76 76. Infolinia dostępna jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Porady udzielane przez konsultantów są darmowe, jednak należy pamiętać o opłacie za połączenie, które zgodne jest ze stawką operatora. W przypadku chęci kontaktu w innych godzinach lub w weekend zalecane jest skorzystanie z adresu poczty elektronicznej. Adres do wysyłania wiadomości do Rzecznika Praw Konsumenta to: [email protected].

Kontakt Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta

Kontakt do UOKiK możliwy jest za pomocą adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu. Telefon UOKiK do kontaktu to: 22 55 60 800. E-mail UOKiK dla osób preferujących kontakt elektroniczny to: [email protected]. Pamiętać trzeba o godzinach pracy Urzędu. W tych godzinach pracują konsultanci gotowi pomóc zainteresowanym. Czynny jest on od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:15 do 16:15.

Skargi i wnioski

Do Rzecznika Praw Konsumenta można zgłaszać skargi i wnioski. Interesanci przyjmowani są w tych sprawach po wcześniejszym ustaleniu terminu pod numerem telefonu: 22 55 60 163, który działa tylko w poniedziałki w godzinach od 15:30 do 16:30. Można je również wysyłać za pomocą adresu e-mail na: [email protected].

Media UOKiK

Dla mediów został udostępniony osobny kontakt. Należy wykonać połączenie na telefon: 22 55 60 246 lub wysyłając adres e-mail. Adres e-mail, na który należy wysyłać wiadomość to: [email protected]. Na ten adres mogą wysyłać wiadomości jedynie dziennikarze.