0

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2019-12-14 16:03:56
  • Data modyfikacji: 2022-11-28 13:26:02
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży dla zainteresowanych osób. W jakim celu działa Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży? Numer telefonu.

Dla dzieci i młodzieży – Telefon Zaufania

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 2008 roku jest prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Warto wiedzieć, że Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest anonimowy, bezpłatny, całodobowy, a co najważniejsze dyskretny. Połączenia są odbierane przez konsultantów, którymi są psycholodzy oraz pedagodzy. Są oni bardzo profesjonalnie przygotowani do tego, aby w profesjonalny sposób świadczyć pomoc psychologiczną przez Telefon Zaufania. W skład zespołu Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży wchodzi prawie osiemdziesiąt osób. Konsultanci pełnią różne dyżury telefoniczne, a także odpowiadają na wiadomości, które zostały przesłane przez stronę. Ważną informacją jest to, że wszystkich pracowników Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży ściśle obowiązuje tajemnica zawodowa. Nie mogą oni ujawniać problemów interesantów poza zespołem. Wyjątkiem jest sytuacja, w której pracownicy muszą koniecznie wezwać pomoc do osoby dzwoniącej, której życie oraz zdrowie jest bezpośrednio zagrożone. Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży działa pod numerem, jakim jest 116 111

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – w jakim celu działa?

Osoby, które dzwonią na działający pod numerem 116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, mogą podzielić się z konsultantami swoimi problemami. Zazwyczaj poruszane są tematy, które dotyczą zdrowia psychicznego, przemocy, krzywdzenia, relacji z rówieśnikami, seksualności, dojrzewania, a także problemów w rodzinie. Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży został uruchomiony głównie po to, aby wspierać młode osoby, które wstydzą się porozmawiać na przykład z rodzicami o swoich problemach. 

Obecnie działający Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest dostępny pod numerem: 116 11