0

Telefon Alergologiczna

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2020-02-07 16:56:27
  • Data modyfikacji: 2022-11-07 11:24:19
Telefon Alergologiczna

Sprawdź dostępne sposoby na kontakt z alergologiem. Telefon do alergologa dostępny jest przez 24 godziny na dobę. Już dziś skorzystaj z dostępnych sposobów na kontakt z alergologiem.

Czym się zajmuje lekarz alergolog?

Alergolog jest lekarzem, do którego głównych zadań jest leczenie chorób, które zostały spowodowane u pacjenta przez alergeny. Zajmuje się on także leczeniem między innymi atopowego zapalenia skóry, różnego rodzaju chorób alergicznych, astmy czy też kataru. Jeśli pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości, które dotyczą alergii, dobrze jest zadzwonić pod podany numer telefonu do alergologa.

Przyczyny występowania alergii

Jedną z przyczyn występowania alergii jest zbyt częste mycie skóry, co prowadzi do utraty warstwy hydrolipidowej. Skutkuje to między innymi podwyższonym ryzykiem wchłaniania alergenu do organizmu ludzkiego. W przypadku, gdy pacjent przypuszcza, że mógł dostać alergii, należy niezwłocznie skorzystać z telefonu do alergologa.

Występujące rodzaje alergii

Głównym czynnikiem grupowania alergii jest ich podział ze względu na to, w jaki sposób pacjent ma styczność z danym alergenem. Pierwszą grupą jest alergia pokarmowa. Do kontaktu z danym alergenem jak wskazuje nazwa, dochodzi poprzez konsumpcję. Najczęściej alergenami są między innymi wszelkiego rodzaju produkty mleczne, czekolada czy orzechy. Drugą grupą są alergie iniekcyjne, które występują przy wstrzykiwaniu na przykład różnych zastrzyków czy też ukąszeń owadów. Kolejna grupa alergii to alergia wziewna, która nabywana jest poprzez wdychanie. Najczęściej ten typ alergii występuje w okresie pylenia drzew, traw oraz kwiatów. Ostatnim typem alergii jest alergia kontaktowa. Pacjenci dostaję uczulenia poprzez dotyk. Bardzo drażniąca dla alergików jest sierść zwierząt, kosmetyki, kurz oraz metale.

W jaki sposób leczyć alergie?

Najczęstszym sposobem stosowanym do leczenia alergii jest unikanie kontaktu z danym alergenem. W przypadku innych metod leczenia dobrze jest skontaktować się z lekarzem poprzez telefon do alergologa.