0

Teleporada lekarska – porada lekarska online

  • Kategoria: medycyna

  • Data publikacji: 2018-08-25 17:28:05
  • Data modyfikacji: 2022-06-24 09:24:12
Tele porada lekarska telefon

Teleporada lekarska za darmo. Skontaktuj się z lekarzem przez telefon, zwolnienie lekarskie L4 na telefon. Telefoniczny kontakt z lekarzem. Bezpłatna teleporada.

Czym jest teleporada lekarska?

Teleporada to konsultacja z lekarzem online lub przez telefon. Teleporada w gabinecie lekarskim umożliwia wystawienie pacjentowi e-recepty i e-zwolnienia L4. To rozwiązanie jest niezwykle wygodne dla pacjentów, którzy mogą z teleporady korzystać z domu lub dowolnego miejsca na świecie. Warto wiedzieć, że konsultacje lekarskie online mogą odbywać się oprócz lekarza pierwszego kontaktu, także ze specjalistami. Kontakt z lekarzem może odbywać się przez telefon lub online przy użyciu kamery internetowej i aplikacji do prowadzenia rozmów online.

Jak się umówić z lekarzem na teleporadę? 

Konsultacja telefoniczna z lekarzem ogólnym jest możliwa 24 godziny na dobę, jeśli chcesz uzyskać bezpłatną pomoc przez telefon. W pierwszej kolejności należy zadzwonić do „Krajowego Centrum Porad Medycznych". Następnie specjalista sprawdzi dane z Twojego konta i prześle Ci numer telefonu lekarza, który specjalizuje się w leczeniu Twojej choroby. Twoje dane są poufne i nigdy nikomu nie są udostępniane. Darmowa teleporada lekarska przez telefon obejmuje osoby objęte ubezpieczeniem NFZ. Czas oczekiwania na rozmowę został zmniejszony do minimum w przypadku rozmowy z Ogólnopolskim Centrum Porad Lekarskich.

Kontakt z lekarzem w sprawie teleporady

Jeśli potrzebujesz telepoporady lekarskiej w celu uzyskania e-zwolnienia L4 i e-recepty, powinieneś skorzystać z usług Ogólnopolskiego Centrum Porad Lekarskich. Z telefonicznej porady lekarskiej mogą korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, jeśli ich opiekunowie prawni wyrażą na to zgodę. Z teleporady warto skorzystać w przypadku pilnej potrzeby konsultacji lekarskiej. Ponadto usługa, jaką jest porada lekarska w godzinach pracy, eliminuje potrzebę stania w kolejkach. Lekarze obsługujący infolinię przeprowadzają konsultacje dotyczące stanu zdrowia pacjenta oraz niepokojących objawów, które mogą być podstawą do wystawienia zwolnienia lekarskiego i recepty.

Kiedy powinny być realizowane teleporady?

  • Gdy lekarz posiada historię leczenia i dokumentację medyczną, może wystawić receptę bez potrzeby wizyty osobistej.
  • Dla  wystawienia zaświadczenia o stanie zdrowia
  • w razie zachorowania na chorobę zakaźną bez pilnej potrzeby wizyty
  • Dla dzieci poniżej 6 roku życia dla wcześniej ustalonej porady kontrolnej