0

Fundusz alimentacyjny telefon

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2018-06-26 03:42:44
  • Data modyfikacji: 2022-07-18 14:36:56
Fundusz alimentacyjny telefon

Skontaktuj się z Funduszem Alimentacyjnym dzięki numerowi dostępnemu na stronie. Aktualny numer telefonu do Funduszu Alimentacyjnego dla zainteresowanych.

Fundusz Alimentacyjny kontakt

Fundusz Alimentacyjny został stworzony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, dlatego też wszystkie pytania związane Funduszem Alimentacyjnym mogą być kierowane na numer, który prowadzi na telefon Funduszu Alimentacyjnego. Wszelkie informacje dotyczące wsparcia finansowego i odpowiedzi na nurtujące pytania można uzyskać poprzez kontakt z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej oraz z lokalnym ośrodkiem Miejskiej Opieki Społecznej. 

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ma swoją siedzibę w Warszawie na ulicy Nowogrodzkiej 1/3/5. Możliwe są tam osobiste wizyty stacjonarne po wcześniejszym umówieniu się na nie drogą telefoniczną. Urząd pod podanym adresem działa od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 16:15.

Adres: Ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa

Telefon Fundusz Alimentacyjny

Telefon Funduszu Alimentacyjnego nie posiada swojej własnej, odrębnej infolinii. W sprawach związanych z właśnie tym funduszem należy kontaktować się z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Aby skontaktować się z ministerstwem, należy zadzwonić na numer +48 222 500 108, który prowadzi na telefon Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Warto jednak pamiętać, że telefon Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej nie działa całodobowo. Telefon Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej jest aktywny w godzinach pracy urzędu.

Telefon: +48 222 500 108

Co to fundusz alimentacyjny?

Fundusz Alimentacyjny jest to projekt zrobiony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, którego celem jest pomaganie dzieciom, których rodzic nie wywiązuje się z płacenia wymaganych alimentów. Warto jednak wiedzieć o tym, że niewypłacalność alimentów nie jest to jedyny warunek, który pozwoli na uzyskanie świadczenia.

Aby uzyskać świadczenie od Funduszu Alimentacyjnego, należy spełnić wszystkie z poniższych warunków:

  • Dochód w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie może przekraczać 900 zł
  • Alimenty zostały prawnie przyznane przez sąd, nie zostały wypłacone a egzekucja nie odniosła skutków
  • Osoba, której alimenty zostały przyznane, nie ukończyła 18 roku życia, w przypadku kontynuowania nauki nie ukończyła 25 roku życia.
  • Alimenty przyznano dziecku od rodzica

Po spełnieniu wszystkich warunków można uzyskać świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego na kwotę nieprzekraczającą 500 zł co miesiąc.