0

Telefon dla osób bezdomnych

  • Kategoria: inne

  • Data publikacji: 2020-03-04 04:28:21
  • Data modyfikacji: 2022-07-08 13:38:33
Telefon dla osób bezdomnych

Dostępny telefon dla osób bezdomnych dostępny całodobowo. Wsparcie telefoniczne dla osób bezdomnych. Pomoc w sprawnie noclegu dla osób bezdomnych.

Telefon dla osób bezdomnych

Telefon dla osób bezdomnych to numer telefonu, na który połączenia są bezpłatne i mogą na niego dzwonić osoby bezdomne, które potrzebują pomocy. Kontaktując się z telefonem dla osób bezdomnych, można otrzymać informacje o między innymi wyżywieniu i noclegu dla osób bezdomnych. Telefon jest również dostępny dla osób postronnych chcących poinformować o osobie bezdomnej lub też zaoferować pomoc. 

Telefon alarmowy 987 działa w całej Polsce i obsługiwany jest przez osoby pracujące w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego. W Polsce istnieje obecnie 16 Centrów Zarządzania Kryzysowego. Pracownicy obsługujący telefon dla osób bezdomnych współpracują z lokalnymi służbami. Telefon dla osób bezdomnych działa codziennie przez całą dobę. 

Centrum Zarządzania Kryzysowego nawołuje do tego, aby reagować na osoby bezdomne i informować telefon dla osób bezdomnych o osobach samotnych, którym potrzebna jest pomoc i które spędzają zimne noce na zewnątrz.

Jeśli jesteś osobą bezdomną i potrzebne Ci jest wsparcie, dzwoniąc na telefon dla osób bezdomnych, możesz uzyskać informację na temat schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni, które są na terenie Twojego województwa.

Telefon: 987