E-mikrofirma telefon

  • Kategoria: urzędy

  • Data publikacji: 2019-03-06 03:21:26
  • Data modyfikacji: 2022-07-22 14:58:08
E-mikrofirma telefon

Numer telefonu dostępny jest na stronie E-mikrofirma. Skontaktuj się z konsultantami w celu uzyskania pomocy oraz informacji na temat E-mikrofirma. Dane kontaktowe do E-mikrofirma podane na stronie infolinii.

E-mikrofirma kontakt

Rządowa aplikacja e-mikrofirma jest przeznaczona dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Umożliwia ona wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu i tworzenie ewidencji VAT. Dzięki e-mikrofirmie przedsiębiorca może także generować, szyfrować, a także podpisywać i przesyłać Jednolitych Plików Kontrolnych do systemu Ministerstwa Finansów. E-mikrofirma została uruchomiona przez Ministerstwo Finansów w 2020 roku. Aplikacja umożliwia przedsiębiorcom obsługę nowego wówczas JPK_VAT. E-mikrofirma zastąpiła udostępniony wcześniej JPK_WEB. Do nowej aplikacji trzeba się logować przy użyciu Profilu Zaufanego, bankowości elektronicznej, czy e-dowodu. Aplikacja umożliwia także wystawianie i zapisywanie faktur krajowych. Poza tym można w niej tworzyć ewidencję VAT, a także generować pliki JPK_V7M i JPK_V7K oraz JPK_FA. Dwa lata wcześniej – w 2018 roku – została uruchomiona wersja desktopowa, która pierwotnie działała tylko na komputerach wyposażonych w system operacyjny Windows. Ministerstwo Finansów przygotowując e-mikrofirma miało na uwadze, że blisko 90 proc. użytkowników komputerów w Polsce korzysta właśnie z Windowsa. Później została ona ulepszona o możliwość działania na systemach Linux i Mac OS.

Chcąc skontaktować się z BOK E-mikrofirma wystarczy przesłać zapytanie na adres elektronicznej poczty internetowej [email protected]. Konsultanci postarają się odpowiedzieć w jak najszybszym tempie od momentu wysłania pytania. Możliwa jest również rozmowa na żywo przez czat na stronie.

E-mikrofirma telefon

Dostępna jest również linia telefoniczna dla osób mających wątpliwości co do aplikacji. Wystarczy wykonać połączenie telefoniczne na numer telefonu 801 055 055. Konsultanci odbierają telefony w godzinach od 8: – 16:00. Dla osób dzwoniących zza granicy przygotowany został numer telefonu 22 330 03 30.